Strona 1

Sunday, August 15, 2010

GLENN BACK - THE CHRISTMAS SWEATER

Aniu, jak sama widzisz wciagnal mnie blogspot i wstawiam kolejny post. Bedzie to o kolejnej przeczytanej ksiazce i o zaleglosciach w xxx-owaniu. Tak, tak...robotka lezy, a zostaly mi juz tylko dwa tygodnie. Trzeba bedzie poswiecic wszystkie godzinne lunche na krzyzykowanie. A tymczasem polecam kolejna ksiazke. Warto ja przeczytac.
Co prawda rowniez po angielsku, ale znalazlam krotki opis i recenzje po polsku na wiadomosci24.pl dzieki czemu nie bede musiala za nadto sie wysilac.

Wzruszająca powieść o prawdziwym znaczeniu prezentów.

 / Fot. Nowa Poezja„Świąteczny sweter przez wiele lat leżał na górnej półce w mojej szafie. Już od dziesięcioleci na mnie nie pasował i gdybym kiedyś nie przeprowadzał się tak często, wcale bym go nie ruszał. A jednak nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby go wyrzucić. Przy każdej przeprowadzce delikatnie umieszczałem go w pudle, przewoziłem do nowego domu i starannie układałem na nowej półce, żeby nigdy go nie włożyć.

Czas mijał, ale sam widok swetra zawsze wywoływał we mnie silną reakcję. W przędzę były wplecione resztki mojej dziecięcej niewinności - najsilniejsze żale, lęki, nadzieje, rozczarowania - a potem również największe radości.” – oto chwytająca za serce powieść o chłopięcych wspomnieniach, dotkliwej lekcji jaką udziela życie i prawdziwym znaczeniu prezentów jakie otrzymujemy od naszych najbliższych.

Kiedy Eddie miał 12 lat niczego tak nie pragnął pod choinką jak roweru. Mimo że po śmierci ojca ich życie z matką stało się trudniejsze a pieniędzy było mniej, Eddie marzył, że matka cudem znajdzie sposób na to by pod choinką czekał na niego wymarzony rower. Zamiast tego, Eddie dostał sweter. „Głupi, ręcznie robiony, brzydki sweter”, który rozżalony Eddie zwinął w kłąb i rzucił w kąt pokoju.

Głęboko zraniony zrozumieniem faktu, że dzieci nie zawsze dostają to czego chcą i zbyt młody by zrozumieć, że właśnie otrzymał największy na świecie skarb, w te święta Bożego Narodzenia Eddie przechodzi bolesną i smutną podróż z dzieciństwa do dorosłości. Wymaga to od niego wielu poświęceń i ustępstw, ale dzięki pomocy tajemniczego sąsiada Russella, Eddie odnajduje w życiu właściwą drogę i w końcu rozumie prawdziwe znaczenie tego skromnego prezentu jaki matka własnoręcznie wydziergała z miłości swojego serca.

Oparta na osobistych prawdziwych przeżyciach autora powieść "Świąteczny sweter" jest ciepłą i wzruszającą opowieścią o rodzinie, ufności i przebaczeniu, która pozwala nam spojrzeć na nasze własne życie - i, jednocześnie stawia przed nami pytania czy naprawdę wiemy co jest w nim najważniejsze.

Glenn Beck jest autorem książek z pierwszego miejsca listy bestsellerów "New York Times", prezenterem telewizyjnym i radiowym.

3 comments:

 1. Ciekawa książka - będę musiała zwrócić na nią uwagę.

  Cieszę się że się tu zadomowiłaś Izo :)

  ReplyDelete
 2. Muszę się za tą książką rozejrzeć lubię takie
  opowieści.
  Popraw datę do mojego Candy 6 grudzień :)

  ReplyDelete
 3. A do niebieskiej torebki
  10 listopada 2010;)

  ReplyDelete